Courts

Listing of tennis centres with courts for hire. Some centres also provide coaching services.

Click on an address to get more details and see the location on a map.

Addresssort descending
"The Spirit of Illawarra" Medal
"The Spirit of Illawarra" Medal
"The Spirit of Illawarra" Medal
10U Boys - Southern Districts def Illawarra
10U Boys Final
10U Boys Runner Up - Southern Districts
10U Boys Runner Up - Southern Districts
10U boys teams
10U Boys Winner - Illawarra
10U Boys Winner - Illawarra
10U Boys Winner - Illawarra (83 games - 9 games)
10U Girls - Illawarra def Southern Districts
10U Girls Final
10U Girls Runner Up - Southern Districts
10U Girls Runner Up - Southern Districts
10U girls teams
10U Girls Winner - Illawarra
10U Girls Winner - Illawarra
10U Girls Winner - Illawarra (66 games - 32 games)
10U team
10U unisex singles
12U Boys - Illawarra def Southern Districts
12U Boys Consolation Final
12U boys consolation singles
12U boys doubles
12U boys doubles
12U Boys Doubles Finalists
12U Boys Doubles Runner-Up
12U Boys Doubles Winner
12U Boys Final
12U Boys Runner Up - Illawarra
12U Boys Runner Up - Southern Districts
12U boys singles
12U boys singles conso
12U Boys Singles Consolation Finalists
12U Boys Singles Finalists
12U boys teams
12U Boys Winner - Illawarra
12U Boys Winner - Illawarra (67 games - 29 games)
12U Boys Winner - Southern Districts
12U Girls - Southern Districts def Illawarra
12U girls consolation singles
12U girls doubles
12U girls doubles
12U Girls Doubles Finalists
12U Girls Final
12U Girls Runner Up - Illawarra
12U Girls Runner Up - Southern Districts
12U girls singles
12U girls singles
12U Girls Singles Consolation Finalists
12U Girls Singles Finalists
12U Girls Singles Runner-Up
12U Girls Singles Winner
12U girls teams
12U Girls Winner - Illawarra
12U Girls Winner - Illawarra (61 games - 35 games)
12U Girls Winner - Southern Districts
12U team
14U Boys - Illawarra def SouthernDistricts
14U boys consolation singles
14U boys doubles
14U boys doubles
14U Boys Doubles Finalists
14U Boys Runner Up - Illawarra ( 42 games - 54 games)
14U Boys Runner Up - Southern Districts
14U Boys Runner Up - Southern Districts
14U boys singles
14U boys singles
14U boys singles conso
14U Boys Singles Consolation Finalists
14U Boys Singles Finalists
14U Boys Singles Winner
14U boys teams
14U Boys Winner - Illawarra
14U Boys Winner - Illawarra
14U Girls - Illawarra def Southern Districts
14U girls consolation singles
14U girls doubles
14U girls doubles
14U Girls Doubles Finalists
14U Girls Doubles Runner-Up
14U Girls Doubles Winner
14U Girls Runner Up - Illawarra
14U Girls Runner Up - Illawarra (42 games - 54 games)
14U Girls Runner Up - Southern Districts
14U girls singles
14U girls singles
14U girls singles conso
14U Girls Singles Consolation Finalists
14U Girls Singles Finalists
14U Girls Singles Runner-Up
14U Girls Singles Winner
14U girls teams
14U Girls Winner - Illawarra
14U team
15U Boys Final
16U boys consolation singles
16U boys doubles
16U boys doubles
16U Boys Doubles Finalists
16U boys singles
16U boys singles
16U boys singles conso
16U Boys Singles Consolation Finalists
16U Boys Singles Finalists
16U boys teams
16U Boys Winner - Illawarra (70 games - 26 games)
16U Girls - Illawarra def Southern Districts
16U girls consolation singles
16U girls doubles
16U girls doubles
16U Girls Runner Up - Illawarra
16U Girls Runner Up - Southern Districts
16U girls singles
16U girls singles
16U girls singles conso
16U girls teams
16U Girls Winner - Illawarra
16U Girls Winner - Illawarra (51 games - 45 games)
16U Girls Winner - Southern Districts
16U team
18U boys doubles
18U Boys Final
18U boys singles
18U boys singles conso
18U Girls Final
19 & Over Mens Final
1984 - longest women's match rally
2010 - longest tennis match score
2010 - longest tennis match time
2011 - male number 1
2011 Interdistrict Results
2012 Australia Day Tournament
2012 Challenge Cup
2012 Challenge Cup Champions - Illawarra
2012 Challenge Cup Champions - Illawarra
2012 Champions - Illawarra
2012 Illawarra District (Age) Championship - Main Draw
2012 Illawarra District (Age) Championship - Main Draw
2012 Illawarra District (Age) Championship - Qualifying
2012 Illawarra District (Age) Championship - Qualifying
2012 Illawarra Junior Open
2012 Illawarra Junior Open - ISLTA - OJT White
2012 Illawarra Junior Open Tournament Summary
2012 Interdistrict Information
2012 June MJDS Tournament - Rockdale
2012 Monday Ladies Competition
2012 October Junior District Championship
2012 Round Robins - MJDS in Sydney Metro
2012 Round Robins - MJDS in Sydney Metro
2012 Spring (Mon Ladies) - Division 1 Final - Sweet Spots v Mood Swings
2012 Spring (Mon Ladies) - Division 2 Final - Wild Sets v Athena
2012 Spring (Mon Ladies) - Division 3 Final - Gilmour Girls v Baseline Belles
2012 Spring Saturday Mixed Finals
2012 Tuesday Ladies Competition
2012 Winter Junior Competition
2012-2013 Summer Saturday Mixed Finals
2012-2013 Summer Tuesday Ladies Finals
2013 Challenge Cup
2013 Illawarra Junior Open
2013 Illawarra Junior Open (OJT) - entry closing date
2013 Illawarra Junior Open - ISLTA - OJT White
2013 Interdistrict
2013 Interdistrict - Esca Stephens Winning Team
2013 Interdistrict Information
2013 Junior Tournament Dates
2013 MJDS - 12U and 16U event
2013 MJDS - 12U and 16U event
2013 MJDS - entry closing date - 12U and 16U event
2013 MJDS - entry closing date - 12U and 16U event
2013 Summer Junior Competition - Finals
2013 Summer Junior Competition - Semi finals
2013 Winter Junior Competition - Finals
2013 Winter Saturday Mixed Finals
2013 Winter Tuesday Ladies Finals
2013-2014 Summer Saturday Mixed Final
2013-2014 Summer Thursday Ladies Finals
2013-2014 Summer Tuesday Ladies Finals
2014 Autumn Tuesday Ladies Finals
2014 Challenge Cup
2014 Challenge Cup Winners Again!!
2014 Illawarra Junior Open
2014 Illawarra Junior Open - ISLTA - OJT White
2014 Information
2014 Interdistrict Information
2014 March Trophies
2014 MJDS - 13U and 17U event
2014 Winter Monday Ladies Finals
2014 Winter Saturday Mixed Finals
2014 Winter Tuesday Ladies Finals
2014-2015 Summer Saturday Mixed Finals
2015 Australia Day Junior Round Robin Tournament
2015 Australia Day Tournament
2015 Challenge Cup
2015 Challenge Cup Winners Again!!
2015 Illawarra Junior Open - ISLTA - OJT White
2015 Interdistrict Information
2015 MJDS - 13U and 15U event
2015 Monday Ladies Christmas Lunch
2015 NSW State Series - 10U and 12U event
2015 NSW State Series - 12U event
2015 NSW State Series - 12U event
2015 NSW State Series - 12U event
2015 NSW State Series - 14U and 16U event
2015 NSW State Series - 14U and 16U event
2015 NSW State Series - 14U and 16U event
2015 Spring-Summer Monday Ladies
2015 Tuesday Ladies Achievement Award
2015 Winter Saturday Mixed Finals
2016 Interdistrict
2016 Interdistrict Information
2016 MJDS - 12U and 16U event
2016 Summer Monday Ladies Finals
2016 Winter Monday Ladies Finals
2016 Winter Saturday Mixed Finals
2016 Winter Tuesday Ladies Finals
2016-7 Finalists Division 1 – Lucky Strings & Sweet Spots
2016-7 Finalists Division 2 - Athena & Slice Girls
2017 Interdistrict Information
2017 Interdistrict Junior Trials - day 1
2017 Interdistrict Junior Trials - day 2
2017 Interdistrict Team BBQ Day
2017 Spring Saturday Mixed Finals
2017 Summer Monday Ladies Finals
2017 Summer Saturday Mixed Finals
2017 Summer Thursday Ladies Finals
2017 Winter Monday Ladies Finals
2017 Winter Saturday Mixed Finals
2017 Winter Tuesday Ladies Finals
A1
A1 - Fairway 12 def Bembrook 1
A1 - Fairway 16 def Fairway 7
A1 - Fairway 16 def Wandella 1
A1 - Fairway 16 def Wandella 1
A1 - Fairway 3 def Wandella 1
A1 - Fairway 9 def Wandella 1
A1 - Runners Up - Wandella 1
A1 - Wandella 1 def. Fairway 3
A1 - Winners - Wandella
A1 Fairway 16 def. Wandella 1
A1 Final - Fairway 12 vs Bembrook 1
A1 Final - Fairway 15 v Wandella 1
A1 Final - Wandella 1 def Fairway 1
A1 Finalists - Fairway 1 v Wandella
A1 finalists - Wandella 1 d Bembrook
A1 Runners Up
A1 Runners Up - Fairway 7
A1 Runners Up - Lennox Head
A1 Trials (Junior) for Summer Competition
A1 Trials (Junior) for Summer Competition
A1 Trials (Junior) for Summer Competition
A1 Trials (Junior) for Winter Competition
A1 Trials (Junior) for Winter Competition
A1 Trials (Junior) for Winter Competition
A1 Trials (Junior) for Winter Competition
A1 Wandella 2 d Fairway 12
A1 Wandella 2 def Fairway 7
A1 Winners
A1 Winners - Bells Beach
A1 Winners - Fairway 16
A1 Winners - Trophy Presentation
A1 Winners - Wandella 2 def Wandella 1
A1_1
A1_2
A1_3
A1_4
A2
A2
A2 - Bembrook 1 d. Fairway 6
A2 - Bembrook 1 def Fairway 11
A2 - Fairway 15 def Fairway 11
A2 - Kiwi def Southfields 1
A2 Final - Fairway 6 def Fairway 16
A2 finalists - Fairway 9 d Fairway 6
A2 Runners Up - Challenge 2
A2 Winners - Fairway 11
A2 Winners - Fairway 7
A2 Winners - Gilmour 11
A2 Winners - Matchpoint 7
A2 Wyanga 1 d Fairway 11
A2_1
A2_2
A3
A3
A3 Runners Up - Challenge 5
A3 Winners - Gilmour 8
A4
A4
A4 Runners Up - Fairway 5
A4 Winners - Alvon 2
A4_1
A5
A5
A5 Runners Up - Challenge 7
A5 Winners - Gilmour 4
A6
A6
A6_1
A6_2
About Us
Access Denied
Annual General Meeting
Annual General Meeting
Annual General Meeting
Annual General Meeting
Annual General Meeting
Annual General Meeting
ANZAC Day
Australian Open - first played
Australian Open - food
Australian Open - oldest and youngest
Australian Open - tournament dates
Australian Open - winner dual surface
Australian Open - year not played
B1
B1
B1 - Coolong 1 def Fairway 11
B1 - Fairway 5 def Sylvania Waters 3
B1 - S.Shaw 1 def Fairway 4
B1 - Scarborough 10 & Fairway 5
B1 - Sylvania Waters 1 d. The Pines 1
B1 - Sylvania Waters 5 complete team
B1 - Sylvania Waters 5 def Fairway 3
B1 - Sylvania Waters 5 winning team
B1 Challenge Final - Scarborough 10 & Wandella 2
B1 Fairway 5
B1 Final - Fairway 5 def Scarborough 10
B1 Runners Up - Challenge 9
B1 Seymour Shaw 1
B1 Winners - Scarborough 11
B1 Winners - Sylvania Waters 2
B1 Winners - Wyanga 2
B1_1
B1_2
B2
B2
B2 - Bangor 3 def Scarborough 11
B2 - Baringa 1 def Scarborough 11
B2 - Fairway 4 d. Fairway 3
B2 - The Pines 1 def Bembrook 2
B2 - Winners - Alvon 2
B2 Final - Coolong 1 def Bembrook 2
B2 Final - Scarborough 10 vs Bembrook 2
B2 finalists - Wyanga 1 d The Pines 2
B2 Runners Up - Fenton 1
B2 Scarborough 11 d Fairway 4
B2 Winners - Sylvania Waters 5
B2_1
B2_2
B3
B3
B3 - Fairway 8 def River Racquets 1
B3 - Seymour Shaw 3 d. River Racquets 1
B3 - Wyanga def S. Shaw 3
B3 R.Racquets v Wyanga 2
B3 Runners Up - Gilmour 10
B3 SHTA 1 d Wyanga 2
B3 Winners - Gilmour 14
B3_1
B3_2
B4
B4
B4 Fairway 8
B4 Runners Up - Matchpoint 6
B4 Winners - S.H.T.A. 2
B4_1
B4_2
B5
B5
B5 Winners - Sylvania Waters 7
B5_1
B5_2
B6
B6
B6 Runners Up - Sylvania Waters 8
B6 Winners - Challenge 15
B6_1
B6_2
B6_3
B7
B8
B8_1
B8_2
Bangor - 1 Bujara Pl
Bangor - 86 Yala Rd
Bangor - Pyree St
Battle of the sexes
Bexley - 369e Bexley Rd
Bexley - 369e Bexley Rd
Bexley - Rawson St
Bexley - Rawson St
Bill & John Gilmour
Bonnet Bay - 5 Coolidge Cres
Bree Calderwood
Bundeena
Bundeena - Liverpool St
C Runners Up - Sylvania Waters 9
C Winners - Gilmour 15
C1
C1
C1_1
C2
C2_1
Canadian Doubles - number of players
Caringbah - 122 Telopea Ave
Caringbah - Fenton Ave
Caringbah - Gannons Rd
Carss Park - 280 Princes Highway
Centenary Celebration
Centenary Celebration closing date
Challenge Cup
Challenge Cup
Challenge Cup
Challenge Cup
Challenge Cup
Challenge Cup - 2012 Results
Challenge Cup - 2013 Results
Challenge Cup - 2014 Results
Challenge Cup - 2015 Results
Challenge Cup - 25th Anniversary
Challenge Cup - Against Southern Districts (SDTA)
Challenge Cup Winners - Illawarra
Closing Date for 2012 Illawarra District (Age) Championship
Closing Date for A1 (Junior) Summer 2014/2015 Competiton Entry
Closing Date for A1 (Junior) Summer 2015 / 2016 Competiton Entry
Closing Date for A1 (Junior) Summer 2016/2017 Competition Entry
Closing Date for A1 (Junior) Winter 2015 Competiton Entry
Closing Date for A1 (Junior) Winter 2016 Competition Entry
Closing Date for A1 (Junior) Winter 2017 Competition Entry
Closing Date for A1 (Junior) Winter 2018 Competition Entry
Closing Date for A1 Winter 2013 Competiton Entry
Closing Date for A1 Winter 2014 Competiton Entry
Closing Date for All Other Grades (Junior) Summer 2014/2015 Competiton Entry
Closing Date for All Other Grades (Junior) Summer 2015 / 2016 Competiton Entry
Closing Date for All Other Grades (Junior) Summer 2016/2017 Competition Entry
Closing Date for All Other Grades (Junior) Winter 2015 Competiton Entry
Closing Date for All Other Grades (Junior) Winter 2016 Competition Entry
Closing Date for All Other Grades (Junior) Winter 2017 Competition Entry
Closing Date for All Other Grades (Junior) Winter 2018 Competition Entry
Closing Date for All Other Grades Winter 2013 Competiton Entry
Closing Date for All Other Grades Winter 2014 Competiton Entry
Closing Date for April Illawarra Junior Open (OJT) Tournament Entry
Closing Date for February MJDS Tournament Entry
Closing Date for Interdistrict 2013 Competiton Entry
Closing date for JB Summer 2012/2013 A1 competition entries
Closing date for JB Summer 2012/2013 competition entries
Closing Date for Mollie Harper Junior Player Reward Applications
Colin McGlynn - Fred Iliffe Memorial Trophy winner
Como - 50a Cremona Rd
Competitions
Contact Us
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management Meeting
Council of Management meeting - Interdistrict teams
Court name - left hand side
Cronulla - 19 Sturt Rd
Cronulla - 249 Woolooware Rd
David Brown
David Harris
Dawn Green receiving her Achievement Award
Dawn Green with her Achievement Award
Div 1 - Alley Cats defeated Deuces
Div 1 - Fairway 15 def Wandella 1
Div 1 - Fairway 15 def. Wandella 1
Div 1 Doubles Runner Up - Quinn Jones and Ewan Green
Div 1 Doubles Winner - Dion Bonanno and Brad McWhirter
Div 1 finalists - Sweet Spots def Blonde Bombshells
Div 1 Singles Runner Up - Angus Smith
Div 1 Singles Winner - Colin McGlynn
Div 1 Winners - Fairway 15
Div 2 - Coolong 1 def Fairway 9
Div 2 runners up - Fenton and Illawarra 8
Div 2 Singles Runner Up - Suzie Gionis
Div 2 Singles Winner- Noah Hong
Div 2 winners - Lively Lobsters
Div 3 - Fairway 11 def Wandella 2
Div 3 finalists - Gilmour Girls def Shire Sharapovas
Div2 - Coolong 1 def. Fairway 9
Division 1 - Alley Cats def. Lucky Strings
Division 1 boys doubles
Division 1 boys singles
Division 1 girls doubles
Division 1 girls singles
Division 1 Grand Final
Division 2 boys doubles
Division 2 boys singles
Division 2 girls doubles
Division 2 girls singles
Easter
Easter
Easter
Easter
Easter
Engadine - 1132 Old Princes Highway
Engadine - Dobell Rd
Engadine - Dobell Rd
Engadine - Wollybutt Rd
Engadine - Wollybutt Rd
Finalists 2016 Winter / Spring
Forms
Fun photo
Game - least points
Get a Grip v Ace Shooters Autumn Winter 2017 Finalists Flushing Meadows
Graeme Wardrop
Graham Pearson
Grand Slam - Australian
Grand Slam - first Italian woman
Grand Slam - hawk-eye
Grand Slam - not German
Groups Looking For Players
Gymea Bay - 15 Third Ave
Heathcote - 12 Tecoma St
Help
Home
Hurstville - 20 Queens Rd
Hurstville - 60 Hillcrest Ave
Hurstville Grove - Hurstville Rd
Illawarra team
Illawarra Team
Illawarra team
Illawarra victorious again!!
Illawong - Blaxland Dr
Illawong - Hobart Pl
IMG_1117
IMG_1119
IMG_1126
IMG_1129
IMG_1131
IMG_1138
IMG_1140
IMG_1141
IMG_1142
IMG_1143
IMG_1145
IMG_1160
IMG_1163
IMG_1166
IMG_1169
IMG_1178
IMG_1185
IMG_1191
IMG_1192
IMG_1194
IMG_1197
IMG_1199
IMG_1203
IMG_1211
IMG_1222
IMG_1229
IMG_1233
IMG_1234
IMG_1239
IMG_1240
IMG_1241
IMG_1247
IMG_1255
IMG_1261
IMG_1273
IMG_1275
IMG_1276
IMG_1278
IMG_1279
IMG_1285
IMG_1286
IMG_1288
IMG_1295
IMG_1308
IMG_1316
IMG_1317
IMG_1340
IMG_1344
IMG_1351
IMG_1356
IMG_1703
IMG_1704
IMG_1705
IMG_1706
IMG_1707
IMG_1708
IMG_1711
IMG_1712
IMG_1713
IMG_1714
IMG_1715
IMG_1716
IMG_1717
IMG_1718
IMG_1719
IMG_1720
IMG_1740
IMG_1743
IMG_1744
IMG_1745
IMG_1746
IMPORTANT INFORMATION
Information for Junior Players looking a team
Interdistrict
Interdistrict - Open & Juniors
Interdistrict - Open & Juniors
Interdistrict - Open & Juniors
Interdistrict - Open & Juniors
Interdistrict - Open & Juniors
Interdistrict - Open & Juniors
Interdistrict - Open & Juniors
Interdistrict - Seniors
Interdistrict - Seniors
Interdistrict - Seniors
Interdistrict - Seniors
Interdistrict - Seniors
Interdistrict - Seniors
Interdistrict - Seniors
Interdistrict - Seniors
Interdistrict - Seniors
Interdistrict - Seniors
Interdistrict - Seniors
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition
Interdistrict Competition - Finals
Interdistrict Competition - Finals
Interdistrict Competition - no play
Interdistrict Competition - Semi Finals / Division Playoffs
Interdistrict Competition - Semi-Finals & Divisional Play-Offs
Interdistrict entries closing date
Interdistrict entries due to Hardcourt Assoc.
Interdistrict finals
Interdistrict Finals - Open & Juniors
Interdistrict Finals - Seniors
Interdistrict Junior Competition
Interdistrict Junior Competition
Interdistrict Junior Competition
Interdistrict Junior Competition
Interdistrict Junior Competition
Interdistrict Junior Competition
Interdistrict Junior Trials
Interdistrict Junior Trials
Interdistrict Junior Trials
Interdistrict Junior Trials
Interdistrict Junior Trials
Interdistrict Junior Trials
Interdistrict semi-finals
Interdistrict Semi-Finals - Open & Juniors
Interdistrict Semi-Finals - Seniors
Interdistrict Senior Competition
Interdistrict Senior Competition
Interdistrict Senior Competition
Interdistrict Senior Competition
Interdistrict Senior Competition
Interdistrict Senior Competition
Interdistrict Senior Competition
Interdistrict Senior Competition
Interdistrict Senior Competition
Interdistrict Senior Competition
Interdistrict Senior Competition - no play
Interdistrict Team 2016
Interdistrict Teams BBQ Day
Interdistrict Teams BBQ Day
Interdistrict Teams BBQ Day
Interdistrict Teams BBQ Day
Interdistrict Teams BBQ Day
Interdistrict Trials - Juniors
Interdistrict Trials - Juniors
Interdistrict Trials - Juniors
Interdistrict Trials for Juniors
Interdistrict Trials for Juniors
ISLTA
James Woodward
Jan Morton
Jannali - 2 Third Ave
Jodie Lucas
John George
Junior Branch Committee
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Committee Meeting
Junior Branch Match & Grading
Junior Tennis
Kingsgrove - 10 Irene Cr
Kirrawee - 2-18 Singleton Pl
Kirrawee - 2-18 Singleton Place
Kurt B - Fred Iliffe Memorial Trophy winner
Legal Disclaimer
Login
Looking for Court Hire or Tennis Coaching?
Looking for Tennis?
Main Body Committee - Directors & Councillors
Melita Farrow celebrating her 80th birthday
Melita Farrow celebrating her 80th birthday
Mike Voboril
Mike Voboril
Miranda - 1 Parkside Ave
Miranda - Cnr Port Hacking Rd & Junction St
Miranda - Wandella Rd
Mollie Harper Awards Presentation
Monday Unisex Competition
Monique Lynch
Mortdale Heights - 7 Baltimore Rd
Nadal - racquet
Nathan Murray
Olympics - first introduced
Peakhurst - 24 Isaac St
Peakhurst - 56 Lorraine St
Peakhurst - Roberts Ave
Penshurst - 16 Cambridge St
Penshurst - 22 Cambridge St
Penshurst - 22 Dudley St
Penshurst - 24 Cambridge St
Penshurst - 69 Arcadia St
Penshurst - 9 Argyle St
Player - poetry
Player - sister
Player - tattoo
Player Incentive Scheme
Players Looking for Groups
Presentation Night
PRESENTATION NIGHT
Presentation Night
Presentation Night
Presentation Night
Presentation Night
Queen's Birthday Long Weekend
Quote - tennis net
Ramsgate - Hawthorne St
Ramsgate - Hawthorne St (Scarborough Park Tennis Courts)
Representative Tennis
Rockdale - 71 Chapel St
Rockdale - 71 Chapel St
Roselands - 119 Stoddart St
Ruth Leonard and Scarborough 11
Ryan Bellamy
Ryan Hanrahan
Sandor Platthy
Saturday Afternoon Mixed Competition
Saturday Afternoon Young Adults Unisex
Saturday JB Competition - Finals
Saturday JB Competition - Finals
Saturday JB Competition - Finals
Saturday JB Competition - Finals
Saturday JB Competition - Finals
Saturday JB Competition - Finals
Saturday JB Competition - Finals
Saturday JB Competition - Finals
Saturday JB Competition - Finals
Saturday JB Competition - Finals
Saturday JB Competition - Finals
Saturday JB Competition - Finals (wet week)
Saturday JB Competition - Finals (wet week)
Saturday JB Competition - Finals (wet week)
Saturday JB Competition - Finals (wet week)
Saturday JB Competition - Finals (wet week)
Saturday JB Competition - Finals (wet week)
Saturday JB Competition - Finals (wet week)
Saturday JB Competition - Round 1
Saturday JB Competition - Round 1
Saturday JB Competition - Round 1
Saturday JB Competition - Round 1
Saturday JB Competition - Round 1
Saturday JB Competition - Round 1
Saturday JB Competition - Round 1
Saturday JB Competition - Round 1
Saturday JB Competition - Round 1
Saturday JB Competition - Round 1
Saturday JB Competition - Round 10
Saturday JB Competition - Round 10/11
Saturday JB Competition - Round 10/11
Saturday JB Competition - Round 10/11
Saturday JB Competition - Round 10/11
Saturday JB Competition - Round 11/12
Saturday JB Competition - Round 11/12
Saturday JB Competition - Round 11/12
Saturday JB Competition - Round 11/12
Saturday JB Competition - Round 11/12
Saturday JB Competition - Round 12/13
Saturday JB Competition - Round 12/13
Saturday JB Competition - Round 12/13
Saturday JB Competition - Round 12/13
Saturday JB Competition - Round 13/14
Saturday JB Competition - Round 13/14
Saturday JB Competition - Round 13/14
Saturday JB Competition - Round 13/14
Saturday JB Competition - Round 14/15
Saturday JB Competition - Round 14/15
Saturday JB Competition - Round 14/15
Saturday JB Competition - Round 14/15
Saturday JB Competition - Round 2
Saturday JB Competition - Round 2
Saturday JB Competition - Round 2
Saturday JB Competition - Round 2
Saturday JB Competition - Round 3
Saturday JB Competition - Round 3
Saturday JB Competition - Round 3
Saturday JB Competition - Round 3
Saturday JB Competition - Round 4
Saturday JB Competition - Round 4
Saturday JB Competition - Round 4
Saturday JB Competition - Round 4
Saturday JB Competition - Round 5
Saturday JB Competition - Round 5
Saturday JB Competition - Round 5
Saturday JB Competition - Round 5
Saturday JB Competition - Round 6
Saturday JB Competition - Round 6
Saturday JB Competition - Round 6
Saturday JB Competition - Round 6
Saturday JB Competition - Round 7
Saturday JB Competition - Round 7
Saturday JB Competition - Round 7
Saturday JB Competition - Round 7 (A1 & C)
Saturday JB Competition - Round 7/8
Saturday JB Competition - Round 8
Saturday JB Competition - Round 8
Saturday JB Competition - Round 8 (A1 only)
Saturday JB Competition - Round 8/9
Saturday JB Competition - Round 8/9
Saturday JB Competition - Round 9
Saturday JB Competition - Round 9
Saturday JB Competition - Round 9 (A1 only)
Saturday JB Competition - Round 9/10
Saturday JB Competition - Round 9/10
Saturday JB Competition - Round 9/10
Saturday JB Competition - Semi-Finals
Saturday JB Competition - Semi-Finals
Saturday JB Competition - Semi-Finals
Saturday JB Competition - Semi-Finals
Saturday JB Competition - Semi-Finals
Saturday JB Competition - Semi-Finals
Saturday JB Competition - Semi-Finals
Saturday JB Competition - Semi-Finals
Saturday JB Competition - Semi-Finals
Saturday JB Competition - Semi-Finals
Saturday JB Competition - Semi-Finals
Saturday Junior Comp recommences
Saturday Junior Comp recommences
Saturday Junior Comp recommences (Round 11)
Saturday Morning Junior Unisex
Saturday Morning Junior Unisex - Player Statistics
Saturday Morning Junior Unisex - Results Reports
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
School Holidays
Sharen Micallef
Shaun Hibbert
Slice Girls v Lob Off Autumn Winter 2017 Finalists Roland Garros
Social Tennis
Social Tennis Groups
Some of the Illawarra Team with trophy
South Hurstville - 31 Halstead St
South Hurstville - 4 The Esplanade
Southern Districts team
Southern Districts Tennis Association
Southern Districts trophy handover to Illawarra
Special Note to Coaches
Steve Mowle
Suburbs
Summary of Annual Junior Events
Summary of Junior Branch Competition
Sutherland - Rawson Ave
Sylvania Waters - 223C Belgrave Esplanade
Sylvania Waters - 223C Belgrave Esplanade
Team photo with the trophy
Tennis ailment - common name
Tennis ball - numbered
Tennis ball - pressurized
Tennis ball - weight
Tennis NSW - Court Supervisor Course
Tennis NSW - Court Supervisor Course
Tennis NSW - Linesperson Level D Course
Tennis Trivia Quiz
Terms - Deuce in French
The Challenge Cup
The First 100 Years book
The teams
The teams
The trophy
The trophy presentation
The trophys 1
The trophys 2
The winning Illawarra team
This is A1 question number 1?
This is A1 question number 2?
This is Other Grades question number 1?
This is Other Grades question number 2?
Thursday Ladies Competition
Tournament & Event Information
Tournament Pathway
Trophies
Trophy & Medal Presentations
Trophy Handover
Trophy presentation
Tuesday Ladies Competition
Tuesday Ladies Competition
Vic Reynolds
Wanganui Cup Competition
Waterfall
Waterfall - Kooraban & Warabin St
We got the trophy!!
We won the Challenge Cup again!!
We won!!!
Wednesday Night Mixed Competition
Willie Hong
Wimbledon - women's prizemoney
Winners Autumn Winter 2017 Wimbledon
Woolooware - 19 Sturt Rd
Woronora - Prices Circuit
Woronora Heights - Warrangaree Rd
Young Adults Weekly Results